Merhaba arkadaşlar bugün dsg şanzıman modeline sahip araçlardaki Aracı P konumunda uyarısı hakkında tecrübelerimi paylaşacağım.

Polo 2014 bir aracım var ve bugün bu uyarıyı aldım,sürekli gittiğim özel servisi aradım ve problemin yazılım güncellemesinden olduğunu öğrendim.

kısacası yetkili servise gitmem gerekiyormuş fakat,internette yaptığım araştırmalar sonucunda gördüm ki çoğu kişi yetkili servise gidince parça değiştirilmiş.

Tanıdığım bir mekanik ustasına danıştım önce ve ”vites mekanizması sorunu” bu cevabını aldım

vites mekanizması değişsede aynı sorunun cıkmayacağı garanti değil.aracınız seat grubu ise hatayı özel servislerde de kapatabiliyormuşsunuz.

fakat benim aracım polo ve ben kapatamadım ama aracı bilgisayara bağladık ve gördük ki araçda bir sıkıntı yok.

olursa sizinde başınıza aynı şey gelirse iyi niyet garantiniz olsa da olmasa da yetkili servise direnin çünkü problem onlardan kaynaklı.parça değiştirmeye hemen sıcak bakmayın.

 

ha unutmadan bu arıza,audi,seat,volkswagen ve skoda gibi araç modellerinde araç sıfır alındıktan iki ay sonra bile çıkabiliyormuş.garantiniz varsa zaten sıkıntı olmaz fakat garantisi bitmişse yazılım güncellemesini mutlaka yetkili servisten ücretsiz talep edin !

 

 

 

Comments

  1. Emre

    Bu arıza ile ilgili çözümümüz var garantili bir şekilde arızanızı gideriyoruz Vastek oto elektrik Ankara

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir