Spa ve Jakuzi

Spa ve Jakuzi:Zorlu bir gün geçirdikten sonra spaya veya spa küvetine dalmak yorgun kaslarınız için harikalar yaratabilir. Bu gevşeme formu gün boyunca biriken gerginliği ve stresi serbest bırakmaya yardımcı olur. Bir spa veya sağlık havuzu kurmak evde harika bir deneyim sağlayabilir. Bununla birlikte, bu lüks satın alma işlemine dalmadan önce, bir spa ve spa küveti ve birbirlerinden nasıl farklı oldukları hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak iyi olacaktır.

Karşılaştırma Tablosu

Spa Jakuzi
Yerleşik inşa Yüzey üstüne yerleştirilir
Genellikle bir havuza bağlı, ancak zaman zaman ayrı bir yapıdır Tamamen kendi kendine yeten
Genellikle bir ana havuzun sıhhi tesisat ve mekanik sistemlerine bağlı Kendi tesisat ve elektrik kontrol sistemlerine sahiptir.
Isınması uzun zaman alıyor Anlık sıcaklık ayarına sahiptir; ısınmasını beklemenize gerek yok

Tanımlar

Spa ya da spa havuzu, genellikle yere gömülü olarak su tutmak için tasarlanmış küçük bir eğlence yapısıdır.Tezgah koltuklu ve ısıtmalı küçük bir havuzdur ve genellikle tam bir yüzme havuzuna bağlanır.Spa içeride veya dışarıda olabilir.

Jakuzi, su tutmak için kullanılan kendi kendine yeten bir kaptır ve genellikle toprak üstü bir yapıdır. Jakuziler yerleşik sıhhi tesisat ve elektrik kontrol sistemlerine sahiptir. Gerektiğinde evin herhangi bir yerine kolayca yerleştirilebilir.

Spa mı Jakuzi mi?

Bir spa ile jakuzi arasındaki temel fark, gerçek yapı ve bileşenlerdir. Spa küveti yerin altındayken, genellikle bir spa ya da spa havuzu bulunur. Kaplıcalar genellikle ana bir yüzme havuzuna bağlanır, ancak zaman zaman tek başına bir yapı da olabilirler. Diğer taraftan, spa küvetleri tamamen kendi kendine yetendir.

Bir spa tipik olarak ana yüzme havuzuna bağlı sıhhi tesisat ve mekanik sistemlerine sahiptir. Ancak, taşınabilir kaplıcalar da vardır. Ana havuza bağlı bir spa genellikle tek başına bir spadan daha ucuzdur. Kaplıcaların olumsuz tarafı ise, ısınmaları ve sıcaklıklarını korumak için önemli miktarda enerji kullanmaları uzun zaman alıyor. Bu yüzden, işten eve geldiğiniz anda spa’yı çalıştırmak en iyisidir.

Tersine, bir jakuzi kendi tesisat ve elektrik kontrol sistemlerine sahiptir. Sıcak küvetin bazı avantajları, anlık sıcaklık ayarı ve belirli bir sıcaklığı tutma kabiliyetidir. Daha az enerji ile istediğiniz zaman sıcak ve kullanıma hazır hale getirebilirsiniz. Daha fazla enerji tasarrufu sağlamanın yanı sıra, bazıları sıcak havuzların daha konforlu olduğunu ve kaplıcalardan daha iyi masajlar yaptığını söylüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir